Домът на Общински съвет – Благоевград, където заседават общинските съветници и се взимат решения за управлението на града, днес по-скоро прилича на изоставен винпром или стара изба, отколкото на институция. Вместо усещане за ред, авторитет и поддържана обществена сграда, посетителите на зала „22 септември“ са посрещани от мухъл, ронеща се мазилка и абсурдната гледка на складирани бъчви във фоайето.

Състоянието на сградата е повече от скандално. По таваните и стените ясно личат следи от влага, мазилката пада на парчета, а на места обстановката изглежда така, сякаш с години не е правен дори елементарен ремонт. Това не е изоставен склад в индустриалната зона, а сградата, в която заседава местната власт на Благоевград.
Още по-фрапираща е гледката на подредените бъчви във фоайето на сградата. Вместо подредено административно пространство, входът напомня декор от старо мазе или провинциален винпром. Гражданите, които влизат в сградата, трудно биха повярвали, че това е домът на Общинския съвет на областен град.
Под ръководството на председателя на Общински съвет – Благоевград, Антоанета Богданова, институцията е оставена в унизително състояние. Няма как гражданите да имат доверие в хора, които не могат да поддържат дори собствената си сграда в нормален вид.
Снимките говорят сами. Мухъл, течове, падаща мазилка и бъчви във фоайето – това днес е лицето на зала „22 септември“ и на дома на Общински съвет – Благоевград.

